Dünyayı Geziyorum - Gence/Azerbaycan - 13 Mayıs 2018

Dünyayı Geziyorum - Gence/Azerbaycan - 13 Mayıs 2018

Dünyada gezilmeye ve görülmeye değer ne varsa Dünyayı Geziyorum’da ekrana geliyor. Özlem Tunca bu bölüm kardeş ülke Azerbaycan’ın tarihiyle ve tabiatıyla turistleri kendisine çeken ikinci büyük şehri Gence’den rengarenk görüntülerle evlere konuk oldu.

Dünyanın farklı köşelerinden farklı yaşam tarzlarını ekrana getiren Dünyayı Geziyorum bu bölüm zengin tarihi, yemyeşil caddeleri ve kartpostalları andıran doğa manzaralarıyla görenlerin hafızalarına kazınan Azerbaycan Gence’den izleyici karşısına çıktı. Dünyayı Geziyorum ekibi ilk olarak Gence’nin ışıl ışıl caddelerini gezdi. Her noktasında tarihten izler barındıran meydanlarda bölgenin geçmişini anlatan Özlem Tunca Gence’nin Azerbaycan için önemine değindi. Tarihe ışık tutan eserleriyle Gence’nin en meşhur meydanlarından olan Şah Abbas Meydanı’nda meydana adını veren camiyi gezen Özlem Tunca karşılaştığı mimari eserlerin detaylarına hayran kaldı.

Dünyayı Geziyorum ekibi bu tarihi gezinin ardından Gence’nin doğal güzelliklerini keşfe çıktı. Gölleriyle meşhur olan Gence’de muhteşem manzaraları izleyicisine aktaran Dünyayı Geziyorum ekibi göl kenarına gelen turistlerle eğlenceli sohbetlere imza attı.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…


Channel: Kanal 7
Tags: dünyayı geziyorum, dünyayı geziyorum izle, dünyayı geziyorum kanal 7, kanal 7 dünyayı geziyorum, dünyayı geziyorum gence, dünyayı geziyorum azerbaycan, dünyayı geziyorum azerbaycan izle, dünyayı geziyorum azerbaycan bölümü, dünyayı geziyorum azerbaycan 13 mayıs, dünyayı geziyorum özlem tunca, dünyayı geziyorum yakupcan,